У Олицькому відділенні КП “Волинська обласна психіатрична лікарня” виявлено 15 випадків захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 серед персоналу та пацієнтів.

Про це пишуть на Фейсбук-сторінці Офісу Омбудсмена України.

За результатами аналізів виявлено 10 осіб персоналу та 5 пацієнтів, у яких підтверджено коронавірусне захворювання.

“Усі контактні працівники перебувають в ізоляції. Інформацію про виявлені випадки захворювання передано лікарям сімейної медицини, які будуть здійснювати консультування осіб за місцем укладення декларації про надання медичних послуг. Тестування інших працівників й пацієнтів лікарні планують зробити 7 травня”, – йдеться у тексті.

Як повідомила медичний директор з лікування Олицького відділення Анна Бевко, четверо пацієнтів з підвищеною температурою сьогодні перевели до інфекційної лікарні для лікування в умовах стаціонару.

У психіатричній лікарні здійснено дезінфекцію в усіх приміщеннях, ведеться температурний скринінг в кожному відділенні з занесенням результатів до спеціальних журналів, забезпечено масковий режим.

Під час карантину нових пацієнтів не приймали, нікого не виписували.

За словами керівника Волинської обласної психіатричної лікарні Людмили Юрко, лікарня потребує захисного одягу. До 1 квітня лікарня не була їм забезпечена взагалі. Через реформування, працівники лікарні отримали лише аванс за квітень 2020 року, наразі вирішується питання з додатковим фінансуванням. Є потреба у стерильних пробірках для тестування.

У свою чергу, обласний Департамент охорони здоров’я повідомив, що проблему буде вирішено найближчим часом. Під час розмови з керівником Департаменту охорони здоров’я Валерієм Руцьким стало відомо, що вирішується питання передачі продуктів харчування з дитячого санаторію, діяльність якого припинено, до психіатричної лікарні для покращення харчування пацієнтів.

Нагадаємо, протягом минулої доби на Волині підтвердили ще 16 нових випадків коронавірусу.