10 українських моряків не можуть повернутися на батьківщину через борги судновласника. Арештований корабель знаходиться у сирійському портовому місті Тартус. Про це повідомив керівник проектів “Фонду допомоги морякам “Ассоль” Андрій Шевченко.
За його словами, напередодні до організації звернулися родичі моряків. Українські громадяни 4 місяці тому уклали контракт із турецьким судновласником. Згодом вже в робочому порядку вирушили на судно до Лівану. Однак з’ясувалося, що воно перебуває в Сирії.

Капітан порту Тартус взяв в українців паспорти та інші документи, які і досі відмовляється повертати. Також стало відомо, що попередній екіпаж майже 2 роки не отримував зарплату. Саме ж судно − у жахливому технічному стані. Йому заборонено заходити в порти Паризького меморандуму. Також зафіксовано кілька входжень в окупований Крим.

Загальний борг із заробітної плати перед екіпажем перевищив 50 тисяч доларів. На судні вантажу немає. І весь цей час воно жодного разу не залишало межі порту. Після втручання дипломатів на корабель почали постачати продукти харчування та питну воду. Для цього представник судновласника перераховує невелику суму місцевому агенту.

Окрім того, екіпажу повідомили, що сподіватися на отримання заробітної плати не варто. При цьому українці не можуть повернутися на батьківщину, оскільки капітан порту не дає дозвіл залишити борт судна. Документи морякам досі не повернули.