Медіа з усієї країни зібралися на церемонії Novomedia Awards. Це щорічна кампанія з відбору і нагородження кращих журналістів і редакцій за компетентне висвітлення тем віри і християнських сімейних цінностей. Моніторинг ЗМІ відбувається вже 10 років поспіль. Цього року серед номінантів – наша журналістка та ведуча програми «Духовна абетка» Марія Вавринюк.

«Ви ті, хто не є релігійними засобами масової інформації, але звертаєте увагу на те, що дійсно є важливе», – сказав президент асоціації журналістів Novomedia Awards Руслан Кухарчук.

Перша «Духовна абетка» в ефірі 12 каналу з’явилася ще у 2019-му. За цей час обговорили багато різних і важливих тем, а гостями студії були десятки священників. Аудиторія абетки завжди була чималою, але збільшилася в рази після того, як спілкуватися почали у прямому ефірі.

«Щосереди у нас безліч дзвінків, безліч запитань у фейсбуці. Іноді за годину ефіру ми не встигаємо дати відповіді на усі запитання», – розповіла номінантка Novomedia Awards Марія Вавринюк.

Інтерактив у прямому ефірі – саме те, чого не вистачало, розповідає ведуча. Глядач цінує можливість запитати про те, що цікавить, і одразу отримати відповідь. Втім, попри таку активність, є те, про що люди соромляться запитувати в ефірі і навіть віч-на-віч у священників.

«Ми намагаємося піднімати різні теми: це і медицина, це і гріховність, і проблеми в стосунках батьків і дітей, у дружбі», – каже Марія Вавринюк.

На церемонії говорили і про такі важливі сімейні цінності. Катерина Банкова з Одеси отримала нагороду саме за програму про батьків та дітей.

«Важливо, щоб родина зростала не в дитячому будинку, не в інтернаті, а з мамою і татом», – розмірковує номінантка Novomedia Awards Катерина Банкова.

За усі 10 років роботи, каже Руслан Кухарчук, матеріалів про релігію, церкву, сім’ю у ЗМІ стало більше.

«Нам здається, що релігійної щонайменше просто грамотності стало більше. Хоча все одно оця впевненість, що ця тема лише для церковних або релігійних ЗМІ, залишається», – зауважує президент асоціації журналістів Novomedia Awards Руслан Кухарчук.

Тож іще одна місія асоціації – спільними зусиллями із журналістами руйнувати стереотипи про місце релігії у медіа.