Руїна на місці колишньої атомної станції та безлюдні вулиці міста Чорнобиль. Такі спогади волинських ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції про час, проведений у зоні відчуження. 14 грудня в Україні вшановують людей, які брали участь і боролися з наслідками цього техногенного лиха. Луцьк винятком не став. Усі небайдужі принесли квіти до пам’ятника жертвам катастрофи, що знаходиться у Меморіалі слави.

Були на дійстві і самі учасники тодішніх подій. Петро Нікітенко − волинянин, який керував автоколоною з Волинської області. Під його керівництвом перебувало 46 жителів області. Сам чоловік провів у забрудненій зоні 31 добу. На той час місто стояло пусткою − жодної людини, лише ліквідатори. Про безпеку яких тогочасна влада не подбала.

Волинь − регіон, який серйозно постраждав внаслідок аварії на ЧАЕС. Вся північна частина області забруднена радіацією. Навіть нині в деяких продуктах харчування знаходять перевищення допустимих норм радонуклідів. Держава виплачує ліквідаторам та їх сім’ям пенсії. Загалом на території Волинської області проживає близько 145 тисяч осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС.