19 грудня православні відзначають День Миколая Чудотворця. Він зараховується до Святих, як такий, що опікується воїнами, водіями і подорожнім, допомагає бідним у скруті.

Доказів про життя святого зберіглося мало. Одними з джерел є перекази Андрія Критійського. Згідно з ними Миколай народився у третьому столітті нашої ери у Середній Азії. Став владикою міста Міра. Кожного року 1 вересня збирав духовенство на Собор, радився про потреби народу, наказуючи піклуватися про бідних. Сам владика жив дуже скромно, ревно працював над спасінням своєї пастви, з любов`ю допомагав у біді й смутку.

Уже згодом створили добродушного товстуна Санта Клауса , він з’явився в США порівняно нещодавно, у Різдво 1822 року. Саме тоді Клемент Кларк Мур написав поему «Прихід святого Миколая», в якій він постав життєрадісним і веселим ельфом з круглим тугим черевцем, що свідчить про пристрасть до смачної їжі, і з курильною люлькою. В результаті перевтілення святий Миколай зліз з ослика, обзавівся вісьмома оленями і в руках у нього з’явився мішок із подарунками. А от український Миколай, напротивагу американському  живе не у Лапландії, а в Раю на небесах і раз у рік спускається на землю, щоб прийти до діток і покласти їм під подушку дарунки за хороше навчання, чемну поведінку, повагу до батьків та старших людей.