Менше цукру та хліба, натомість більше пташиного м’яса, фруктів та “молочки”. З нового семестру в меню українських шкіл – оновлення. У переліку харчування учнів на вибір 160 різних страв. Реформа покликана виключити з раціону учнів шкідливі продукти, натомість додати більше корисних. 

Двічі на тиждень передбачена курятина, буде по середах в нас котлета рибна і один молочний день: сирники, запіканка або ліниві варенички, щось з молочного”, – каже технолог Луцького комбінату шкільного та студентського харчування Людмила Гребік.

Меню обіцяють різноманітне, але більш дієтичне. За новими правилами – 75% продуктів, з яких готують страви, повинні мати рослинне походження. Йдеться не тільки про фрукти та овочі, а й крупи. Менше у шкільних їдальнях стане багатьма улюбленої картоплі: максимум двічі на тиждень. Будь-які страви з м’яса пропонують поєднувати з різноманітними салатами чи іншими овочевими гарнірами. Випічка, якщо буде, то без цукру і солі.

Табу наклали і на плавлений сир в стравах, магазинні соуси та майонези. Виняток – кетчуп з великою кількістю томатів. Сіль – лише йодована. Не можна відварювати овочі на другий день – усе має бути максимально свіжим. Вода під час їжі – має бути у необмеженому доступі.

У комбінаті кажуть: розуміють, якщо їжа домашня і шкільна сильно відрізнятимуться – обідати в школах будуть мало. Тому намагатимуться знайти компроміс між нормами і смаковими побажаннями дітей. До слова, у школах Луцька обідають більше 19 тисяч дітей.

Нове більш здорове харчування означає і більші витрати. Середня вартість обіду в луцьких школах з нового семестру – 35 гривень. Більшість батьків тенденцію корисного харчування підтримують і готові платити більше.

У луцькому комбінаті кажуть: калорійність нової і старої порції не змінилися. Головна причина здорожчання не так продукти, як комунальні послуги. До слова, якщо склад та порції шкільних обідів не будуть влаштовувати, – їх можна корегувати. Утім, поки що з такими проханнями до комбінату не зверталися.