З різних причин українці все частіше шукають роботу на теренах європейських країн, а зокрема й у Польщі. Ми розпитали працівників кадрового агенства “Bisar” про найважливіші умови працевлаштування у цій країні.

1. Яку роботу в Польщі зазвичай обирають українці?

Ринок праці у Польщі дозволяє розглядати різні можливості працевлаштування!

За статистикою агенства “Bisar” українці найчастіше обирають роботу на складах, заводах, дистрибюторських центрах та в інших місцях, працевлаштування в яких не вимагає володіння особливими професійними навичками. Найпопулярніша робота полягає у скануванні, комплектації та зборі замовлень з різним товаром згідно накладних.

Все менш популярною серед українців стає сезонна робота. Заробітчани надають перевагу легким фізично робочим процесам з комфортними умовами виконання обо’язків.

2. Як власникам біометричних паспортів перетинати кордон з метою працевлаштування?

  • Щоб уникнути проблем на кордоні, найпростіше надати оригінал або скан-копію запрошення на роботу від роботодавця. У цьому випадку вам не потрібно пітверджувати мету перебування у Польщі;
  • Необхідно мати з собою поліс страхування. Мінімальний – на 90 днів.

3. Як вирахувати дні перебування по біометричному паспорті?

На кожні 180 календарних днів (відрахунок починається з моменту першого виізду), ви маєте право перебувати в Шенгенській зоні сумарно не більше ніж 90 днів.

Важливо знати: якщо між поїздками в Шенгенську зону була перерва 90 днів, то відраховувати 180 днів не потрібно.  Після перерви ви можете спокійно знов їхати на 90 днів!

На більш тривалий термін перебування українцям потрібна віза або ж інший дозвіл. Достатньо перевищити термін перебувагня на одну годину і ви стаєте порушником безвізового режиму: на кордоні на вас чекатиме депортація та штамп про заборону в’їзду до ЄС.

Що б уникнути таких проблем, можна скористатися «безвізовим калькулятором». В такий зручний спосіб ви завжди зможете контролювати дні перебування!

4. Як отримати карту поляка?

Карта поляка – це документ, який засвідчує приналежність до польського народу.

Підстави для отримання:

  • Підтвердження польського коріння.Необхідно довести документально, що принаймні один із близьких родичів (батько, мати, бабуся, дідусь) – поляк за національністю. Головним підтвердженням можуть бути документи, в яких зазначено польську національність (довідки, виписки, свідоцтва про народження).
  • Вільне володіння польською мовою та визнання її рідною.На співбесіді з консулом до уваги беруться також знання про сімейні традиції, звичаї, культуру та історичні події Польщі, а також імена головних представників країни та відомих людей.

5. Які можливості відкриває отримання карти поляка?

  • Можливість отримати громадянство після одного року безперервного проживання у Польщі.
  • Легальне працевлаштування без додаткових документів;
  • Безкоштовне отримання польської візи на 360 днів;
  • Безкоштовне навчання у державних закладах, а також можливість отримувати стипендію;
  • Можливість займатися підприємницькою діяльністю на однакових умовах із громадянами Польщі;
  • Безкоштовне отримання дозволу на постійне проживання.

 

Bisar – це загальнонаціональне кадрове агентство, яке має міжнародне охоплення.

Більше інформації можна дізнатися у агенстві “Bisar” за адресою: вул. Кривий Вал, 28 (приміщення Укртелекому, 3-й поверх), або за електронною адресою bbisarlutsk@gmail.com.