50 гривень – стільки коштує убезпечити свиню від африканської чуми. Аби вчергове нагадати людям про небезпеку цієї хвороби, на Волинь з візитом завітав консультант продовольчої сільськогосподарської організації ООН “ФАО” Олександр Рєвнівцев.

Ветеринари стверджують, що на Волині у порівнянні з іншими областями, де ще утримуються свиней, ситуація під контролем. Африканську свиню нам, переважно, “підкидають сусіди”: білоруси та жителі Рівненщини. Заносять болячку, здебільшого дикі кабани.

Нині на Волині в господарствах усіх форм власності утримують понад 220 тисяч свиней. З них з початку року вже провакцинували 60 тисяч. Решту – обіцяють дощепити до кінця року. Ця послуга управління ветеринарної медицини платна. Великим господарствам доведеться викласти декілька тисяч доларів, а для одноосібників все значно дешевше.

В Україні вже давно розроблена інтерактивна карта спалахів Африканської чуми свиней. По ній можна подивитися – наскільки близько інфекція з вашим господарством. Експерти радять не затягувати з вакцинацією. Коли АЧС сьогодні виявили у сусідній області, завтра вона вже може бути у ваших свинок.