Більшість українців не збираються вакцинуватися від коронавірусу, навіть за умови безкоштовного щеплення.

Про це пише Бабель з посиланням на результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 14-16 січня.

Так, готові вакцинуватися від коронавірусу, якщо вакцина буде доступна в аптеках, 39% респондентів, не готові – 56%. Якщо щеплення буде безкоштовним, готові вакцинуватися 43% опитаних, не готові – 52% (у листопаді безкоштовну вакцинацію підтримували 55%).

За даними соціологів, противників вакцинації відносно більше серед людей віком 30—49 років, жінок загалом, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти.

Також знизився рівень хвилювання через ймовірність заразитися коронавірусом або що захворіють близькі: близько 40% респондентів хвилюються за себе (у листопаді — 57%), за своє оточення — 78% (у листопаді — 87%). Більше непокояться через можливе захворювання старші опитані та жінки.

Кожен шостий опитаний (16%) вважає, що вже перехворів або хворіє на коронавірус. 80% респондентів думають, що не хворіли. 4% не змогли визначитися.

Загалом актуальність новин про коронавірус поступово знижується: 51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними інколи, 12% — рідко, взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних.

Опитування проводили серед 1 600 респондентів віком від 18 років і старше методом телефонних інтервʼю з використанням компʼютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.