70-річний волинянин Віктор – один із перших жителів Нововолинська, в яких виявили коронавірус. А вже 22-го квітня повторний ПЛР-аналіз показав, що чоловік вилікувався.

Чоловік ще в Нововолинській лікарні – в інфекційному відділенні. Лежить тут разом з «напарником» з шахтарського міста, який також був інфікований коронавірусом. Повторний ПЛР-тест і у нього хвороби не виявив, – пише Буг.

Віктор розповідає, що хвороби майже не відчував, не дивлячись на те, що в нього цукровий діабет. Хоча зазвичай ті, хто має подібні супутні захворювання, переносять коронавірус дуже важко.

Найвища температура, яка була – 37,3 градуси. Але і вона протрималася кілька днів.

Як заразився?

“Ми з товаришами відпочивали в санаторії “Червона калина” Рівненської області. 1-го квітня його закрили, не добули там 8 днів. За нами приїхав син чоловіка, того, який також мав коронавірус і вже помер. Син працює на “швидкій”, він був хворий і виходить нас заразив.

Коронавірус виявили в мого напраника, з яким лежимо зараз в інфекції, в окремій палаті. Ще в одного, з яким відпочивали в санаторії, не виявилося симптомів і він був на самоізоляції у власному будинку”, – говорить Віктор.

Як і за скільки лікували?

Чоловік зазначає, що в лікарні робили все, що треба і безкоштовно. Ставили крапельниці, в основному лікували антибіотиками.

Аналізи, мазки з горла брали в чоловіка кілька разів, які відправляли в Луцьк. Перший результат був позитивний, днями прийшов негативний і 22-го квітня взяли ще один. Після контрольних результатів ПЛР у Віктора та його родичів чоловіка відпустять додому.

Як почувався хворий?

“Хворобу ні я, ні напарник, майже не відчували. Я навіть не кашляв. Маю цукровий діабет, цукор навпаки понизився. 5 днів як мені відмінили анбіотики. В 72-річного товариша температура довше трималася. І він має силікоз, то було відкашлювання”, – розповідає чоловік.

Як реагували сусіди?

“Всі реагували, можна сказати, позитивно. Рідні, які жили зі мною, на самоізоляції. Родичі і сусіди приносять продукти та лишають під дверима. Прийшлося собаку віддати друзям, адже треба комусь її вигулювати”, – говорить Віктор.

Великдень довелося святкувати в лікарні, родичі передавали паску та м’ясо.

Що мріє зробити, повернувшись додому?

При поверненні додому Віктор найбільше мріє прийняти ванну. Розповідає, що як шахтарю, йому важко витриматувати те, що довго не мився.

“Як повернуся додому перше, що хочу – прийняти ванну, забрати собаку, та й кіт вдома сумує, – говорить Віктор, – Більше страху, аніж тієї хвороби. Я її не відчував. У нас забрали одежу для дезінфікування і якщо все нормально, аналізи наші і родичів негативні прийдуть, то поїдемо додому”.

Тож Віктор радить не нехтувати карантинними заходами, але і не боятися надто коронавірусу, не переживати і не панікувати.