Опалювальний сезон у Луцьку розпочався не всюди. Через поломки на мережах кілька будинків досі без тепла. На місцях працюють шість бригад спеціалістів. Запевняють, що незабаром проблеми ліквідують. А причиною зривів називають зношені теплові мережі.

Хоч на календарі листопад, і опалювальний сезон у Луцьку розпочався ще два тижні тому, вдома у Ірини Степенко холодно. Проблеми з опаленням на Відродження, 14Б, де мешкає жінка, вже третій рік.

«Попередні два роки ми з Різдва до Водохреща сиділи в мінус 20 з відключеним опаленням. Тому що постійно труби лопають, рвуться, і нам ніяк неможливо подати тепло», – пояснює голова ОСББ Ірина Степенко.

Не змогли вступити в опалювальний сезон і цьогоріч, бо одразу прорвало трубу. Як почали розкопувати – полетіли сусідські труби на гарячу воду.

«Ми кілька років тому добилися, щоб у нас не було ям, було чисто і гарно у дворі. Тепер все це переривається, труби летять, їх треба міняти не по клаптику, як у нас робиться, а повністю міняти мережу», – каже пані Ірина.

Ситуація невтішна не тільки на цій ділянці. За словами директора «Луцьктепла» Івана Скорупського, 82% теплових мереж міста – зношені. Через це з початком опалювального сезону фіксували ряд витоків. Усього було 44 прориви. Не усунули ще 17. Але за рахунок того, що над ліквідацією поломок працює шість бригад, незабаром у квартирах лучан буде тепло.

Не виняток і Відродження, 14Б. Цього опалювального сезону, каже Іван Скорупський, запустили в роботу 216 індивідуальних теплових пунктів. До слова, їх встановили у рамках програми реконструкції теплопостачання Луцька.

Найбільший прорив тепломереж був на проспекті Соборності, на території авторинку «Формула». Станом на зараз проблему усунули, але повністю замінити мережі не можуть. У бюджеті таких грошей, каже міський голова Ігор Поліщук, поки немає.

Найаварійніші ділянки планують ремонтувати якнайшвидше.

Також мер зазначив, що потрібно роз’яснювати лучанам більше про нюанси теплопостачання, аби не створювати зайвої паніки. Наприклад, котельня на Карбишева при 12 градусах автоматично відключається, внаслідок чого у людей зникає гаряча вода. Інші котельні вимикали у ручному режимі.

Ігор Поліщук зазначив, це не поломка – це роблять для того, аби люди не переплачували за тепло, яке фактично гріє повітря.