Шведська лижниця здобула перше «золото» на Олімпіаді-2018 в Південній Кореї. Лижну гонку на 15 км виграли скандинавки. Першою чемпіонкою зимових Ігор-2018 стала Шарлотта Калла. На фініші шведка випередила норвежку на майже вісім секунд. Тим самим Маріт Бйорґен дісталося «срібло». Бронзовою призеркою стала представниця Фінляндії. В свою чергу українська лижниця Тетяна Антипенко посіла лише 45-е місце.

Однак, спортивну атмосферу першого дня олімпіади розбавили протестні акції.
Після відкриття ігор  жителі Північної Кореї виступили проти участі КНДР у зимових Іграх. Близько сотні активістів із прапорами США, Південної Кореї та Ізраїлю зіткнулись з поліцією.

Поряд з Олімпійським парком відбулася демонстрація громадян південної Кореї, які рвали плакати з Кім Чен Ином і закликали припинити “дружелюбне” ставлення до Північної сусідки. Жителі Пхьончхану виступають проти участі атлетів з Пхеньяну в змаганнях. Вони не бажають йти під одним прапором з ворогом країни. Активісти палили прапори КНДР і фотографії північнокорейського диктатора.