Тонкі та безкоштовні. Без поліетиленових пакетів багатьом людям вже складно купити продукти на ринку чи в супермаркеті. Але мало хто замислюється, що тривалість використання таких пакетів – до 20 хвилин. Щороку людство продукує мільйони тонн пластику, який нікуди не дівається. Луцьк – не виняток.

Тож нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який нібито повинен врегулювати цю проблему. У ньому пропонують заборонити обіг пластикових пакетів у торгівлі та ресторанному бізнесі з 2022 року.

Штрафи немалі: за перше порушення від 1700 до 3 400 гривень. За повторне порушення виплати можуть сягати навіть восьми тисяч.

Але є нюанс. Законопроект не забороняє надтонкі пакети до 225 міліметрів. А саме вони і засмічують навколишнє середовище.

Відмовитись від поліетилену – непросто, але альтернатива є. Екоактивістка Катерина Демидюк не користується зайвим пластиком вже давно. Тонкі пакетики вона замінила лляними багаторазовими торбинками.

Великі пакети вона також замінила еко-торбинами. Вони в рази дорожчі, але ними можна користуватись декілька років.

Каже – насправді купувати продукти без зайвої тари просто, головне, планувати покупки.

Поки ж законопроект на розляді в Парламенті. Втім, екоактивісти рекомендують не чекати ініціативи від владців, а самостійно обирати екологічний стиль життя.