Діяльність Шарія нічим не відрізняється від московської пропаганди, яка працює у російських ЗМІ. Його пости повністю збігаються з російськими новинами і за основними меседжами, і за часом вкидання. Єдина відмінність – це аудиторія. Якщо кремлівські ЗМІ читають виключно росіяни, то Анатолія орієнтовано ще й на українську аудиторію, яка не звикла зіставляти факти.

Вже давно не секрет, що Шарій ніякий не блогер, що його робота фінансується і координується з рф. Тому найкраще використовувати його пасквілі лише одним можливим способом: розуміти, що якщо він щось написав, значить він отримав таке завдання. Якщо він отримав таке завдання, то починається нова інформаційна операція для маніпулювання громадською думкою.

Про це пише Микола Гужевій для “Матриця Свободи”.

Давно відомо, як окупанти поводяться з полоненими українськими воїнами. У мережі безліч свідчень знущань та відвертих тортур. Чого тільки варте останнє відео, на якому кат з російського підрозділу «Ахмат» канцелярським ножем спотворює воїна ЗСУ, що потрапив у полон. Весь світ облетіли фотографії полонених, які втратили половину своєї ваги протягом місяця перебування у в’язниці окупантів. Все більше повідомлень прибічників із «ДНР» про нібито «природні» смерті наших хлопців у полоні від запалень та серцевих нападів. Зрозуміло, що їх катують та вбивають орки. А для того, щоб виправдати свої злочини, доводиться вигадувати якісь події, які дозволили б пояснити, куди поділися люди.

29 липня всі російські ЗМІ одночасно вийшли із заголовками про нібито обстріл з боку ЗСУ Єнакіївської виправної колонії №52 у Оленівці, де терористи тримають захисників «Азовсталі» і маріупольців, які не пройшли фільтрацію. За словами колишніх ув’язнених, це справжній концтабір: тортури, туалет раз на добу, жодних прогулянок. Фільтраційна в’язниця переповнена, і там немає місця для того, щоб лягти. В’язні змушені стояти і сидіти навпочіпки. Щодня видають баклажку води на десятки людей. Їжа не щодня. Все це супроводжується багатогодинними допитами, тортурами, погрозами страти та примусом до співпраці. Багато людей просто не виживають у таких нелюдських умовах.

Росіянам треба якось виправдовувати смерть. Найкращим варіантом їм здалося придумати повідомлення про обстріл з боку ЗСУ з численними жертвами. Причому, якщо послухати Конашенкова, за 5 місяців війни та роботи української артилерії, практично ніхто з російських військовослужбовців не постраждав, а ось від удару по колонії – одразу ж 40 трупів. І тут же, за кремлівськими ЗМІ повідомленнями, з’являється Шарій зі своєю публікацією про загиблих від «фашизму» в’язнів. І якщо в москві придумали кругленьку цифру в 40 жертв, то Анатолій вирішив не розмінюватися на дрібниці і зробити заділ для майбутніх тортур, заявивши про 75 загиблих. Його активність, як завжди, є дуже гарним маркером для ідентифікації штучних вкидань пропагандистів.