Залізодефіцитну анемію неможливо вилікувати, вживаючи продукти із високим вмістом заліза. Щоб одужати, потрібно приймати залізовмісні препарати.

Про це у програмі «Телемедицина» на 12 каналі 25 жовтня розповів завідувач гематологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Вадим Шиманський.

За його словами, анемія – одна з найлегших проблем у гематології.

«Найчастіше трапляється залізодефіцитна анемія. Симптоми всі знають: швидка втомлюваність, задишка при фізнавантаженні, блідість шкірних покривів, випадіння волосся. Коли ви помічаєте у себе такі речі, звертайтеся до сімейного лікаря. Потрібно здати аналіз крові, і далі він вже вирішить, що робити», – каже лікар.

«Бувають і інші види анемії, але набагато рідше. Їх надзвичайно невелика кількість. Все одно вони будуть протікати з тими ж симптомами. Можуть ще додатися відсутність апетиту, схуднення. У будь-якому разі ви маєте звернутися до сімейного лікаря. Це швидко вирішується, пацієнти швидко одужують», – запевнив Вадим Шиманський.

Він стверджує, що в багатьох випадках причиною крововтрати можуть бути суто фізіологічні проблеми, навіть не патологія.

Але щоб побороти анемію, доведеться пройти курс лікування, каже лікар.

«Якщо ви уже маєте залізодефіцитну анемію, дієтою її не вилікуєш. Тут потрібне тільки лікуваннями препаратами заліза», – додав він.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому кров після порізу не зупиняється. Пояснення волинського лікаря