На Волині громадські активісти вже вкотре намагаються зберегти археологічну пам’ятку, що на Кафедральній, 13. Орендар цієї земельної ділянки не виконує умов договору з міськрадою, стверджує луцький обранець Павло Данильчук. А саме, не проводить археологічні та відновлюванні роботи, а одразу почав будівництво. Депутат наполягає, аби достроково розірвати договір оренди, в зв’язку з недотриманням умов. Та закликає міське та обласне керівництво звернути увагу на пам’ятки історії.
Депутат Луцької міської ради Павло Данильчук наголосив: «Звернення в правоохоронні органи ні до чого не призводять, відкриваються просто кримінальні провадження, які тривають роками і з часом просто закриваються. Реагування до Мінкульту нічим не завершуються, даються відповіді одні чи інші. Все ж таки ми тут на місцях. Це наша історична спадщина. І якщо ми не будемо спілкуватися між собою, а просто будемо конфронтувати, ворогувати і знищувати історичну пам’ять, то я не знаю що ми тоді залишимо для наших нащадків».
Натомість начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич каже, що склепіння були виявлені ще 20 років тому – і вони не є археологічною пам’яткою, адже лишилися тільки рештки.  Навіть відкрите кримінальне провадження у зв’язку з незаконним будівництвом на Кафедральній, не впливає на підрядника.
Поставити питання з приводу незаконного будівництва група громадських активістів вирішила й Управлінню культури Волинської облдержадміністрації. Завітали у приймальний день. Керівників на робочих місцях не було, а провідна спеціалістка відділу охорони культурної спадщини Тетяна Дудар зустріла відвідувачів так.
Навколо цього скандального будівництва дискусії точаться вже близько п’яти років. За словами громадських активістів тут планують звести житлово-офісні приміщення.
Проте, в разі доведення провини забудовнику за частиною 1 статті 298 загрожує штраф або позбавлення волі на строк до трьох років.