Починаючи зі святвечора і впродовж наступних 24 годин Санта Клаус розвозить подарунки для слухняних малюків. За його роботою буде стежити команда Північноамериканської аерокосмічної безпеки. Зазвичай цей підрозділ збройних сил США та Канади стежить за безпекою у небі, відслідковуючи винищувачі інших країн, а також викрадені літаки.

Однак на Різдво об’єктом для стеження стає Санта-Клаус та його олені. Кожен може поспостерігати за рухом діда на оленях на спеціальному сайті. Ця бойова операція відбувається вже 62-й рік поспіль. За неї відповідають Пентагон та Головнокомандувач США – Президент Дональд Трамп.

Традиція відстежувати пересування Санти в повітряному просторі США народилася 24 грудня 1955 року. Тоді на столі у полковника Гаррі Шоапа задзвонив телефон для екстреного зв’язку, який знали лише кілька керівників міністерства оборони. Дзвінок міг свідчити про початок Третьої світової війни. Але телефонувала дівчинка, яка запитала Санту. З’ясувалося, що в місцевій газеті розмістили рекламу універмагів Sears з пропозицією зателефонувати Санта-Клаусу (насправді — до служби підтримки торгової мережі). Газетяр переплутав цифри. Того дня діти телефонували один за одним. Тож один день на рік за цим телефоном діє наказ для військовиків доповідати малечі про пересування Санти у повітряному просторі США та Канади.