Британсько-шведська компанія AstraZeneca, після зупинення щеплень у кількох країнах, заявила, що її вакцина від коронавірусу є безпечною.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на офіційний сайт AstraZeneca.

У компанії зазначили, що наявні в неї дані не підтверджують, що її вакцина стала причиною утворення тромбів у щеплених.

“Детальне вивчення стану здоров’я понад 17 млн осіб, вакцинованих в Європейському союзі і Великій Британії препаратом від коронавірусу AstraZeneca, показало відсутність даних про підвищений ризик виникнення емболії легеневої артерії, тромбозу глибоких вен або тромбоцитопенії у людей різного віку, статі, національності”, – заявили у компанії.

У AstraZeneca підкреслили, що у ЄС та Британії було зафіксовано 15 випадків утворення тромбозу глибоких вен і 22 випадки тромбоемболії легеневої артерії у щеплених.

“Ці показники нижчі, ніж можна було б очікувати. Дані схожі з тими, що ми бачимо при застосуванні інших зареєстрованих вакцин”, – сказала завідувачка медичним відділом AstraZeneca Енн Тейлор.

Зазначимо, цього тижня кілька країн припинили застосування AstraZeneca після летальних випадків з утворенням тромбів у щеплених цією вакциною. Використання вакцини призупинили Данія, Норвегія, Ісландія, Італія, Австрія, Румунія, Болгарія, Таїланд, Ірландія і ПАР. Водночас, у Німеччині та Франції назвали такі дії необґрунтованими і закликали продовжити застосування препарату.