Судинний хірург Волинської обласної клінічної лікарні Сергій Пісачук стверджує, що атеросклероз, який прийнято вважати хворобою старших людей, є навіть у двомісячної дитини. Тобто коли людина народєжується – вже починається процес атеросклерозу. У подальшому ж його розвиток залежить від способу життя і харчування.

Про це він сказав у програмі «Телемедицина» 20 вересня на 12 каналі.

«Коли ми навчалися, нам говорили: гляньте на зрізи судин 2-річної дитини – тут вже видно включення, вже починається процес старіння. Народившись, ми вже запускаємо процес атеросклерозу», – каже лікар.

Надалі порушення обміну речовин, порушення жирового обміну пришвидшують процес атеросклерозу.

Щоб уникнути проблем, лікар радить вести здоровий спосіб життя, їсти менше жирного м‘яса, зокрема свинини, а більше овочів.

«Більше оливкової олії, лляної олії, менше сала, менше пересмажених олій, алкоголю», – рекомендує Сергій Пісачук.

Він наголошує, що дуже важливий фактор – це куріння.

«Усім пацієнтам, які запитають, чому так сталося, показую пачку цигарок, яку виймаю з їхньої кишені і кажу: читайте, що тут написано. А там написано, що паління вбиває. Тому кожного разу, коли ви запалюєте цигарку, думайте, що вам треба відкласти певну суму грошей на лікування», – застерігає лікар.

Довідково

Атеросклероз – хронічне захворювання, при якому відбувається ущільнення артеріальної стінки внаслідок розростання сполучної тканини через відкладення жовтої жирової речовини на внутрішній поверхні стінок артерій, утворенням «атеросклеротичних бляшок». Потік крові зменшується і збільшується кров’яний тиск, що може привести до інфаркту міокарда, інсульту та деяких інших захворювань у середньому і літньому віці.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинський судинний хірург розповів, чи потрібна операція при варикозі