У Лондоні «схрестили» автобус і таксі. Британська компанія СІТІМАПЕР запустить нову послугу для пасажирів – Смарт Райд. Розробники  об’єднали в ній переваги трьох видів транспорту. А саме – фіксовані зупинки, як у автобуса, – можливість замовити поїздку, як у таксі, – і єдину транспортну мережу, як в метро. Компанія вже отримала ліцензію від столичної влади. Документ дає право керувативути мережею автомобілів, які вміщають не більше восьми людей. СІТІМАПЕР самостійно прокладатиме маршрути, та зможе змінювати їх упродовж дня залежно від попиту. Чіткого руху транстпорту та плану зупинок не буде.
Найблищим часом у додатку компанії з’явиться нова функція Смарт Райд. З її допомогою мешканці міста зможуть замовляти міні-автобуси з фіксованим маршрутом та діставатись до пункту призначення в компанії інших людей. Поки що це єдиний в столиці Великої Британії сервіс, який об’єднує переваги автобусів і таксі.
У Смард Райд повідомили, що ліміт – не більше восьми людей в авто довелось встановити через вимоги транспортного відомства. У Лондоні перевізник, який возить більше дев’яти пасажирів, повинен дотримуватись маршруту і розкладу. Таким чином будь-які зміни вносяться офіційно і чекати підтвердження потрібно не менше тижня. Перехід на модель виклику транспорту стає звичною для пасажирів у багатьох містах у світі. Така система в перспективі дозволить скоротити затори і поліпшити екологію.