Хірурги обласного госпіталю ветеранів війни провели операцію з одномоментної заміни одразу двох тазових суглобів. Медики запевняють, що подвійне протезування такої складності – унікальна подія для західної України. А от для Волині буде вже універсальною, обіцяють місцеві ортопеди.

В чому унікальність операції і як почувається пацієнт – дізнавалися журналісти 12 каналу.

Ще тиждень тому Ігор Сухецький ходив, ледь переставляючи ноги та зціпивши зуби. А через добу після  імплантації двох кульшових суглобів – він ще з ходунками, зате без болю.

Ігор ветеран АТО з 2014-го. Лікарі певні – через те, що носив важке обмундирування та зброю, у нього почала прогресувати серйозна недуга тазових кісток. Лікування у таких випадках лише одне: заміна суглобів на титанові. Кошти на протези збирали волонтери. Держава таких не закуповує.

Оперували чоловіка понад дві години, робили у три пари рук. Керували процесом харківські колеги.

Хірурги госпіталю твердять, що операцію за такою методикою у західному регіоні провели вперше. Після такого втручання пацієнти стають на ноги в рази швидше.

“Мала крововтрата, і маленький розріз – ця операція дозволяє хворому на другий день після операції вставати на ноги”, – розповів хірург Олександр Кругляк.

Цього тижня за такою ж методою оперуватимуть вже іншого пацієнта. Хірурги запевнили, що відтепер у госпіталі такі операції стануть звичними.