Через війну сотні тисяч українців змушені були покинути свої домівки та вирушити за кордон у пошуках безпеки та нової оселі. Чи не найбільше наших співгромадян сьогодні перебувають у столиці сусідньої Польщі – Варшаві.

Попереду – весна, час для прогулянок, тож зберігайте ідеї для безкоштовного проведення часу.

Безкоштовні оглядові екскурсії

Tours Gratis (https://toursgratis.com/warsaw) — піша оглядова екскурсія Варшавою, яка включає відвідини головних пам’яток, Площі Ринок, Старого міста тощо. Проводиться англійською мовою, триває дві з половиною години, забронювати можна на сайті.

Free Walking Tour (https://freewalkingtour.com/warsaw/) — тематичні екскурсії Варшавою. Можна познайомитися з історичним центром та старим містом, альтернативною Варшавою, єврейським кварталом, стріт-артом у столиці тощо.

Free Tour (https://www.freetour.com/warsaw) — тут пропонують дві безкоштовні екскурсії: прогулянка старим містом та тур про єврейську Варшаву.

Парки та сквери

Сад на даху Бібліотеки Варшавського університету (Powiśle, Dobra 56/66). Унікальне місце, один із найбільших та найкрасивіших садів на даху у Європі. Вхід вільний. Графік роботи: травень-вересень з 8:00 до 20:00, жовтень та квітень з 8:00 до 18:00. Зимою сад закривають для відвідувачів. Звідси можна помилуватися панорамою варшавського Старого міста, влаштувати пікнік або взяти участь в організованих тут концертах і виставках.

Сад на даху Центру науки «Коперник» (Wybrzeże Kościuszkowskie 20). На останньому поверсі центру розташований затишний сад. Графік роботи: травень-серпень з 10:00 до 20:00, вересень-жовтень з 10:00 до 17:00.

Королівські Лазеньки (Agrykoli 1) — парковий комплекс з палацом, один з найбільших та найгарніших парків у Варшаві. Вхід платний, але у четвер з 10:00 до 18:00 можна зайти безкоштовно. Тут є Палац на воді, озеро, Білий будинок, Палаш Мишлєвіцкий, оранжерея, а у теплу пору року у парку гуляють павичі.

Мокотовське поле (Śródmieście, Aleja Niepodległości) — парк, який користується популярністю і серед місцевих, і серед туристів.

Кампіноський національний парк — біосферний заповідник площею майже 40 гектарів, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Безкоштовні музеї

Національний музей (l. Jerozolimskie 3) — найбільший художній музей у Варшаві. Безкоштовний вхід кожного вівторка з 10:00 до 18:00, розповсюджується тільки на постійну експозицію.

Центр сучасного мистецтва Уяздовський замок (ul. Jazdów 2) — у колишній резиденції королів облаштували центр сучасного мистецтва, де крім постійної виставки проводять кінопокази та різні івенти. Вхід вільний щочетверга з 12:00 до 21:00.

Національна галерея мистецтва «Захента» (pl. Małachowskiego 3) — одна з найпрестижніших галерей сучасного мистецтва у Польщі. Тут виставляли роботи Пікассо, Малевича та Сезанна, а зараз виставляють багато польських митців. Безкоштовний вхід щочетверга з 12:00 до 20:00.

Музей історії польських євреїв POLIN (Mordechaja Anielewicza 6) — розташований на території колишнього Варшавського гетто. Дуже сучасний музей, безкоштовний вхід щочетверга з 10:00 до 18:00.

Музей Шопена (Okolnik 1) — колекція складається з рукописів та особистих речей композитора, а також фото, відео та аудіоінсталяцій. Безкоштовний вхід щонеділі з 11:00 до 20:00.

Безкоштовні оглядові майданчики

 • Оглядовий майданчик на даху Бібліотеки Варшавського Університету – тут і парк, і чудовий вигляд на Вислу та Свентокшиський міст.
 • Також є сад та оглядовий майданчик на даху Центра науки «Коперник» (Wybrzeże Kościuszkowskie 20). Відкритий з травня по серпень щоденно 10.00-20.00, вересень-жовтень – 10.00-17.00.
 • Гнійна гора (Gnojna Góra) – колись тут було міське сміттєзвалище. Нині на вершині гори є оглядовий майданчик, з якого відкривається вид на Віслу та правобережну частину міста. (вул. Brzozowa, 00-286).

Розваги

 • Кількакілометровий променад уздовж набережної Вісли (влітку пришвартовані плавучі пристані, звідки безкоштовно переправишся поромом на інший берег річки).
 • Мультимедійний парк «Фонтан» (тематичні лазерні шоу у вихідні та святкові дні, з травня по вересень і з грудня по січень).
 • Фестиваль «Джаз у Старому місті» (сцена Ринку у Старому місті у липневі та серпневі суботи приймає легенди та відкриття джазової музики).
 • Єврейська ( щорічний фестиваль «Варшава Зінґера у серпні-вересні. У рамках фестивалю організовується багато безкоштовних театральних вистав, виступів та зустрічей з артистами).
 • Перегляд кіно під зоряним небом (у різних районах Варшави, в парках і навіть на пляжах).
 • Відпочинь на пляжі (у сезон на Понятівці можна безкоштовно орендувати шезлонги та плетені пляжні кошики, зіграти волейбольний матч, пінг-понг і позайматися в тренажерному залі на відкритому повітрі).
 • Спорт на свіжому повітрі (у Варшаві є понад 100 тренажерних комплексів на відкритому повітрі: над Віслою, в парках і скверах, у житлових масивах і при спортивних об’єктах).
 • Безкоштовні ковзанки (найпопулярніші з них – під Палацом культури і науки, на Ринку Старого міста та на Європейській площі).

Підготувала Катерина Павлова