Під час вибору святкової ілюмінації головним критерієм має бути безпека, а не дизайн! Адже немалу частку “новорічних” пожеж провокують саме електричні прикраси. Про це нагадують в управлінні ДСНС. Рятувальники попереджають, на упаковці має бути зазначеним клас захисту: ІР та цифри. Чим вони вищі, тим краще гірлянда захищена від пилу, вологи і вод. У вуличних гірлянд клас захисту має бути не нижче, ніж 44.

Перевіряйте контакти — місця з’єднань мають бути добре ізольованими і міцно закріпленими. Гірлянди на батарейках є більш безпечними, ніж дротові. Не соромтеся зігнути дріт і навіть легенько смикнути його. Оскільки за період новорічних свят ялинка встигає висохнути, і стає легкозаймистою. Тому є певні рекомендації і щодо прикрашання зеленої красуні.
У випадку, якщо ялинка таки загорілась, рятувальники рекомендують передусім евакуювати із приміщення дітей. А далі − загасити осередок займання.

Ще одна проблема, актуальна у новорічні свята, − використання піротехнічних засобів. Від них надзвичайники взагалі рекомендують відмовитись. І не лише тому, що це небезпечно для самих лучан. А й тому, що це негативно впливає на демобілізованих із зони АТО, для яких чути звуки пострілів − це психологічна проблема.