У Луцьку більше двох десятків вулиць носять назви російських військових, науковців та культурних діячів. Так розпорядились ще у радянські часи, але так вони називаються і досі.

Згідно з законом про декомунізацію, у Луцьку лишилось перейменувати ще п’ять вулиць: Говорова, Ярощука, Нікішева, Федорова та Боженка.

“Концепція має бути в тому, що Луцьк має виробити своє обличчя і в нас немає бути вулиць, які носять ще той тоталітарний характер”, – каже Микола Федік, який очолював комісію з перейменування вулиць за попередньої каденції Луцькради.

У Луцьку, зазначають, набереться ще близько двох десятків вулиць, які названі в честь росіян, які у Луцьку не були і ,можливо, навіть, не знали, що таке місто існує.

Наприклад, у Луцьку є вулиця Матросова – рядового піхотинця, Нестерова – російського льотчика-аса, Курчатова – фізика, Купріна – письменника. Їхнє перейменування підтримують більшість лучан. Нещодавно зареєстрували петицію, де просять вулицю Карбишева змінити на Івана Корсака.

Найпоширеніший міф серед противників перейменування – те, що це дорого і дуже проблемно для мешканців.

“Це не означає, що одразу після зміни назви вулиці потрібно бігти в реєстраційні органи і все перейменовувати. Абсолютно ні”, – розповідає Микола Федік.

Навіть табличку з новою назвою вулиці і номером будинку зроблять безплатно. У Луцькраді погоджуються, що багатьом вулицям потрібно дати нові назви. Навіть, список склали. Правда, до цієї справи ще не дійшли руки.