Волинські поліцейські зібрали у Крупі діток-переселенців та влаштували для них розваги з конкурсами. Дітям організували веселі руханки, з ними бавилися чотирилапі друзі.

Як це було – дивіться у сюжеті.

Рекс, місія якого – допомагати кінологам шукати вибухонебезпечні предмети, цього разу бавився з дітьми і приносити їм гарний настрій

Окрім Рекса, на заході була і службова собака Кіра. Вона розшукова, тобто ходить за запахом людини. Сюди чотирилапі приїхали як гості. Адже у Крупі, що поблизу Луцька, поліцейські влаштували свято для діток, які разом з рідними приїхали до нас із гарячих точок.

«Хто боїться собачок, хто не звик до собачок – даємо можливість погладити, потішитися і просто мати хороший настрій», – каже молодший інспектор-кінолог Роман Вачевський.

Маргарита приїхала до нас з Харківської області. Дівчинка каже: тварини – її слабкість, тож саме з пухнастими бавилася найбільше.

З великою цікавістю та обережністю знайомився з Рексом і дев’ятимісячний Алекс. Його мама Ольга разом зі ще двома доньками приїхали на Волинь з Харкова.

«Радію, що от дітям щось влаштовують, і вони мають змогу відволіктися, бо в мене відчуття, що життя на паузі стоїть, але заради дітей маю щось робити», – розмірковує Ольга, яка приїхала з Харкова.

Пані Ольга з донькою живуть у прихистку в Романові, а до того, кажуть, більше місяця провели у харківському метро. Той час називають суцільним жахом. Бо постріли та вибухи не вщухали. Не забудуть, ділиться жінка, і як час від часу, затамувавши подих, бігали у свою квартиру.

«Скрізь бахкають, будинок труситься. Не часто, але раз на тиждень ми туди ходили. Дитину помити, тому що в метро дуже тяжко. Комари, сирість, всі хворіють», – пригадує Ольга.

Тепер же звикають до нового життя на Волині. Після чуток про бандерівців, каже жінка, була вражена гостинністю тутешніх. Люди повсякчас допомагають. За свята для діток, ділиться, особлива вдячність.

«Побігала – і вже якісь позитивні емоції. Це все ж дитина, яка хоче чогось іншого, окрім стін і мами з татом. Дякуємо, що такі заходи роблять для нас», – каже Ольга.

Для діток організували різноманітні конкурси, квести та руханки, аби максимально задіяти кожного.

«Спортивні конкурси проводилися, проводився конкурс патріотичного малюнка, діти висловлюють свої почуття, свої бажання, те, що вони хотіли б, щоб відбулося в нашій державі», – розповіла керівниця сектору ювенальної превенції Інна Остапович.

Свої емоції за допомогою пензликів та фарб діти висловлювали з великим захопленням. Переважали синьо-жовті фарби – й от ми натрапили на особливий малюнок. Ракета в польоті, закреслена червоним кольором. Задумку авторка пояснює коротко: «Я не знаю, як описати, я просто миру хочу».

Розваги були до душі і наймолодшим гостям, і підліткам. Усім учасникам свята на завершення вручили подарунки. Самі ж дітки кажуть: дуже раді можливості відволіктися, та все ж з нетерпінням чекають, коли зможуть новим друзям з Волині показати свої рідні домівки.