Тисячу гривень за день. Саме стільки у сезон відпочинку можуть заробити волинські господині на пончиках. Ці смаколики вони розвозять велосипедами на пляжі, а також продають на ринках у селі Світязь та на Гряді. Праця нелегка. Доводиться вставати вдосвіта, місити великі тази тіста, ліпити і смажити його, а потім – півдня продавати. За день жінки можуть зробити і сотню пончиків.
На Світязі продають пончики зі згущеним молоком, шоколадом, вишнями, маком. Найпопулярніші – з чорницею. Їх, як волинський делікатес, найчастіше купують туристи, які приїжджають здалеку. Ціна не змінилась з минулого року. За одну смажену пампушку просять 15 гривень.
Продають пончики не тільки мешканки Світязя. Їдуть сюди господині з усіх навколишніх сіл. У Шацьку є цілі вулиці, де усі жінки займаються випічкою.
Туристи зізнаються, пончики – невід’ємний атрибут відпочинку на Світязі. Часто їх навіть купують, аби завезти рідним додому.
Цьогоріч на Світязі організовують перший фестиваль пончиків. На святі не лише пригощатимуть гостей випічкою, а й влаштовуватимуть конкурси. Фестиваль відбудеться 13 липня.