На думку депутата Волиньради, учасника робочої групи з діяльності ГУ ДПС у Волинській області Володимира Бондаря, бізнесу зараз важко виживати не лише тому, що у країні війна, а й через те, що палиці в колеса йому постійно ставлять податкові органи. Водночас він дивується, що, попри розголос, у ситуацію не втручаються ні правоохоронні органи, ні місцеві представники державної влади.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі.

«Я не вперше чую, що сьогодні податкові органи ведуть себе, м’яко кажучи, протизаконно щодо бізнесу. Підприємці змушені подавати до податкової декларації, де операції в автоматичному режимі практично у 90% випадків визнаються ризикованими, відкидаються в якусь там базу, і система блокує їх. Комісії в областях потім розглядають ці декларації, на підставі чого вони попали в ризикові, і вирішують, чи справді ця операція ризикова. Система побудована у такий спосіб, щоб тільки в ручному режимі її можна було розблокувати. А там, де є ручний режим, є корупційна складова. Бо підприємець змушений звертатися до конкретних посадових осіб податкової служби.

Таксу всі знають – від 3 до 5% від суми, на яку подана декларація. Якщо вона виплачується певним людям, які пов’язані з податковою, то ці декларації починають рухатися. Хто починає пручатися – попадає в чорні списки, і їхня діяльність починає бути предметом зацікавлення податкових органів», – розповів Володимир Бондар.

На допомогу підприємцям у Волиньраді створили робочу групу, яка зверталася до державних і правоохоронних органів.

«Ми наводили конкретні приклади, але посадові особи ДПС як були на місцях, так і залишаються. Мені дивно, чому відсутня реакція», – каже депутат.

Він побоюється, що якщо ситуація не зміниться, то згодом це призведе до того, що держава не зможе виживати.

«Нам сьогодні допомагає весь світ, і це дає нам можливість балансувати як державі, закривати видатки. Але завжди так не буде. І тому бізнесу, який сьогодні ще може працювати на неокупованих територіях, навпаки треба допомагати. Бо дуже багато є проблем у кожного підприємства, особливо якщо воно займається безпосередньо виробництвом. А сьогодні оці, з дозволу сказати, люди, навпаки знищують бізнес. Завтра ми не матимемо ні надходжень, ні допомоги. Як буде жити завтра держава? Таких питань ніхто собі не ставить. Ні державна влада на місцях, ні фіскальна система, яка повинна ці питання вирішувати. На рішення обласної ради, які були з цього приводу, немає жодної реакції», – констатує Володимир Бондар.