8 апаратів штучноі вентиляції легень відсьогодні «стали до бою» з коронавірусом у Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги у Києві. Вони були відновлені коштом Фонду Порошенка. 

Завідуючий відділенням інтенсивної терапії Ігор Малиш подякував за допомогу і повідомив, що з часу передачі попередніх двох апаратів вони вже допомогли врятувати життя 15-ти пацієнтів.

«Апарати, які нам передали тиждень тому, вже 15 людей, пацієнтів перебували на вентиляції. Тобто за цей час ми зробили багато. Все це піде далі в роботу, і я висловлюю вам велику вдячність від колективу відділення інтенсивної терапії за те, що ви нас підтримували і підтримуєте», – наголосив він.

«Цим апаратам більше 10-ти років і їм потрібен був капітальний ремонт. І ось завдяки Фонду цей ремонт проведено. Тобто замінили все – електроніку, замінили двигуни, турбіни в цих апаратах – це, можна сказати, абсолютно нові апарати, які прослужать ще не менше 10-ти років», – сказав Ігор Малиш.

Директор комунального підприємства «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» Олександр Ткаченко наголосив, що це обладнання вкрай необхідне для лікування людей з ураженнями легень і ускладненням коронавірусної хвороби. «Колектив анестезіологів, реаніматологів має великий досвід штучної вентиляції легень. Більше, ніж наша лікарня швидкої допомоги, мабуть ніде не проводиться така кількість. Щоденно близько 20-ти хворих на штучній вентиляції легень. Наші лікарі мають великий професійний досвід, знають, яку вентиляцію потрібно робити, якого хворого яким апаратом краще і так далі. Дай Бог, щоб хворих не було взагалі і ніхто до нас не поступив. Але лікарня готова допомагати», – сказав він.