Тури в Болгарію користуються популярністю, бо ця країна приваблює туристів  чорноморським кліматом, теплим морем. Українців Болгарія заманює схожою мовою і культурою. А ще – вона знаходиться близько, часто до неї навіть не літають, а дістаються на  автобусах або власним транспортом.

Коли ж краще їхати в  Болгарію та які курорти відвідати – розповів власник турагентства “Патріот” Богдан Климчук у програмі “Поїхали” на 12 каналі.

Якщо ж все-таки діставатися туди літаком – то тут є два варіанти. До південних курортів зручніше летіти в аеропорт “Бургаса”, а до північних – в “Варни”.

Пляжі Болгарії займають 130 кілометрів морського узбережжя країни. Більшість – піщані, з легким пологим входом у море. Усі пляжі безкоштовні, але є можливість орендувати парасольку або шезлонг за окрему плату.

Є й готелі з безкоштовними лежаками і парасольками, але це більше виняток, ніж правило. Але на пляжі завжди є Free Zona – вільне місце, де можна лягти на власному килимку чи рушнику – це абсолютно безкоштовно.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Болгарія планує відкритися для туристів з 1 травня

Високий сезон триває з червня по вересень, а в зимові місяці – з січня по лютий.

Низьким сезоном вважається дощовий і вітряний листопад, коли не можна ні купатися в морі, ні кататися на лижах. Також традиційно до місяців низького сезону відносять березень і квітень.

Температура літніх місяців рідко перевищує + 30 градусів. Температура води – від  + 22 градусів в червні і до + 26 градусів у серпні.

Найпопулярніші курорти Болгарії — Золоті Піски, Сонячний берег, Албена,  Святий Влас, Несебр, Обзор.

Золоті піски — один з найпопулярніших курортів Болгарії і точно найчистіший.

Сонячний берег – це найбільший курорт країни в екологічно чистій зоні. Пісок дрібний і золотистий. Курорт лідирує не тільки за кількістю туристів, що приймаються за сезон, але й за кількістю різноманітних розважальних закладів: понад 250 ресторанів, безліч барів і кафе, нічних клубів і дискотек.

Албена – наймолодший. Готелі тут характеризуються високим рівнем сервісу. Просто поряд з готелями починається мальовничий ліс, завдяки чому на курорті панує особлива затишна атмосфера. Вхід в море пологий та піщаний. Відпочинок у Болгарії з дітьми буде найкращим саме на цьому курорті.

Несебр – фантастично красиве та стародавнє місто, що розташоване на скелястому півострові. Це шедевр архітектури, що зберігся до наших часів. Доведено, що його історія складає мінімум три тисячоліття: щорічно археологи відкривають все нові сліди древніх культур і цивілізацій, що жили на півострові. Несебр включений в список світової культурної спадщини а в 1956 році він був оголошений містом-музеєм.

А ще Несебр є рекордсменом за кількістю церков на душу населення. Сьогодні їх налічується близько там 40, і всі вони є в тій чи іншій мірі туристичними визначними пам’ятками.