Луцький національний  технічний університет вперше організував змагання із метання списа для юніорів і юніорок. “Кубок ректора” зібрав легкоатлетів із різних навчальних закладів.

“Метання списа”, як спортивна дисципліна, зародилася ще у Стародавній Греції. Із того часу відбулося чимало метаморфоз: як у техніці, так і в екіпіруванні. В Україні цей вид лише набирає обертів, – кажуть легкоатлети. Тут важливі не лише фізичні показники, а й уміння точно розрахувати траєкторію руху списа.

Для вісімнадцятирічного Дмитра Калькова ці змагання не перші. За плечима юнака чимало нагород не лише з українських п’єдесталів. Утім щоразу, – каже спортсмен, – завдання одне – зайняти призове місце!

Окрім Дмитра поборотися за “Кубок ректора” наважилися ще одинадцять легкоатлетів. Серед них і школярка Ольга Мосійчук. Дівчина приїхала на турнір із Рівненщини. Вона – триразова чемпіонка України, і в майбутньому планує стати уже Олімпійською чемпіонкою. Ольга каже, що завжди намагається викладатися на повну, та й поразки для неї – лише стимул розвиватися.

Організатори змагань кажуть, що такі спортивні дійства допоможуть виховувати власних зірок легкої атлетики.

Спеціальність “Фізична культура” у Луцькому політесі ввели лише торік. Вже випустили перших бакалаврів. Наступний навчальний рік вже готуватимуть магістрів.