Біля селища Цумань – каскад ставків. Їхній появі сприяли три річки, що текли поряд. Колись їх розкопали. Раніше це була частина великого Волиньрибгоспу. За часів незалежності більшість його філій перестали працювати. Серед винятків – саме Цуманська. І хоч тут зменшили обсяг вирощуваної риби, проте й далі господарювали.

Вперше Людмилу Попик, яка тоді очолювала Цуманський рибгосп, намагалися “рейдернути” у 2013 році. Тоді у неї забрали корпоративні права на підприємство. Проте, і земля, і водойми залишалися у державній та комунальній власності. Жінка створила нову фірму – “Цумань. Риба” і продовжила розводити рибу. Офіційно сьогодні підприємство має акти на постійне користування двома земельними ділянками.

Проте спритники знайшли державних реєстраторів і переоформили ділянки на себе. Це трапилося ще на початку 2021 року. А вже в серпні сюди почали завозити своє майно і навіть будматеріали.

На сьогоднішній день за ДП “Рибгосп «Цумань” – і земля, і всі будівлі. Попик відношення на сьогоднішній день не має ніякого. Ні оренди, ні суборенди не має”, – каже керівник ДП “Рибгосп “Цумань” Володимир Футрук. 

У журналістському рослідуванні ми розповіли, що документи – сфальсифіковані, бо печаток в Цуманській громаді, виявляється, декілька.

У судовому порядку пані Людмила Попик намагалася притягнути до відповідальності особу-реєстратора, який нібито неправомірно реєстрував право на людей.

Де нині затурцівський реєстратор – невідомо. А що ж до людей, які замовляли його послуги, то розбиратися із ними повинні правоохоронні органи. А вони, як нам відомо з власних джерел, поки не поспішають виносити підозри Володимиру Футруку. І це попри те, що вже зроблена експертиза, яка засвідчила, що документи – сфальсифіковані. Що ж до земельних ділянок в селищі Цумань, то їх саме в ці дні мають звільнити. Самі зазіхальники або за допомогою працівників виконавчої служби.