Мешканці села Галинівка, що у Володимир-Волинському районі, ще влітку 2020-го прийняли рішення про перехід їхнього храму до Православної церкви України. І весь цей час селяни чекали офіційного документа про перехід. Люди кажуть, процес гальмують спеціально.

З проблемою віряни прийшли в облдержадміністрацію, де співали пісень та вимагали пришвидшити процес, – йдеться у сюжеті 12 каналу. 

Мешканці села вирішили перейти до ПЦУ ще в серпні минулого року. Тоді ж розпочали збирати документи, щоб храм преподобного Сергія Радонежського перереєструвати. Хоч громада зробила все необхідне, відповідних документів досі немає.

Через те, що юридично храм ще входить до лона УПЦ (МП), люди вже півроку проводять служби на вулиці. Адже будівля церкви опечатана. Проводить служби нині священник ПЦУ Сергій Місан.

Мороз, дощ, сніг. Нас нічого не зупиняє. Молитва йде, ми молимося. Люди села сходяться і молитва йде. Люди побудували цю церкву своїми руками, здавали кошти, ходили, працювали. А сьогодні хтось говорить, що ви не будете там служити? Це неправильно, дуже неправильно”, – каже настоятель храму Сергій Місан.

Тож люди обурені, що досі не можуть зайти в свою церкву. Вимагати, аби процес пришвидшили прийшли до ОДА з плакатами. А поки чекали відповіді – співали пісень.

Парафіяни кажуть: у Галинівці залишились з УПЦ тільки шість жінок. Вони ж і підтримували колишнього настоятеля храму Олексія Шарана, який прославився тим, що на особистій фейсбук-сторінці російського президента привітав його з Днем ангела. Людей такий вчинок священника обурив.

За словами юриста громади, документи про перереєстрацію храму в ПЦУ мали отримати не пізніше 16 січня.

Мешканці Галинівки мітингують вже вдруге. Минулого разу керівництво області відмовило їм у спілкуванні. Цього разу людей почули. За годину видали такий потрібний документ про реєстрацію. Тож вже цієї неділі люди будуть в храмі, а не на вулиці.