13 мільйонів гривень. Стільки боргують лучани за холодну воду та водовідведення. Загалом “Луцькводоканал” має чотири з половиною тисячі боржників. Протягом декількох місяців їм надсилають попередження, втім, реакції практично немає. Тому в установі вирішили боротись із боржниками жорсткіше.

Іншими словами, споживачам відключатимуть холодну воду. Узаконили такий метод боротьби в окремих положеннях Закону про ЖКГ, які набрали чинності 1 травня цього року. Діє це так: споживачеві нагадують про борг і закликають сплатити його протягом 30 днів. Якщо ж боржник і далі ігнорує попередження, до його помешкання приходять працівники водоканалу і перекривають водопостачання.

У водоканалі вже створили групу, яка займається боржниками та вже готується до перших відключень. Втім, запевняють, що можна обійтись і без таких радикальник кроків. Якщо, наприклад, споживач не може заплатити всю суму одразу, можна укласти договір на реструктуризацію, що дозволить погасити заборгованість протягом 6 місяців, а то й року. Втім, за словами директора водоканалу, такою послугою користуються не дуже часто.