Луцький будинок офіцерів потрібно рятувати. Нещодавно у своєму Facebook Олександр Котис – начальник відділу охорони культурної спадщини міськради – опублікував декілька світлин, які показують, в якому стані будинок.

За його словами, ЛНТУ повинен не лише утримувати пам’ятку в належному стані, а й провести більш глобальний ремонт. Згідно з охоронним договором, почати його мали ще в 2017, завершити – в 2021. Досі нічого зробити не вдалось. В університеті кажуть – все через бюрократію з Держгеокадастром, який вперто не видає їм акт на право постійного користування земельною ділянкою.

Для косметичного ремонту ніяких дозволів брати не потрібно. Тому в міській раді дали університету місяць на те, аби навести лад.

В університеті обіцяють з цим впоратися. Тим паче, що постійно щось там таки лагодять.

Будинок офіцерів звели в 1930-му році. Його побудував польський архітектор Казимир Лялевич. Спочатку будівля була банком, потім, власне, будинком офіцерів. З початку 90-х будівлі не могли знайти призначення. До передачі політеху, її то здавали в оренду банку, то навіть хотіли створити тут філармонію.