Військовослужбовець механізованої бригади ЗСУ, про якого раніше ТКГ повідомляла, ніби він п’яним перейшов на сторону противника і там помер, насправді був задушений.

Про це свідчать результати проведення судово-медичної експертизи, які виявилися в розпорядженні редакції Цензор.НЕТ.

Основною причиною смерті вказано асфіксію, категорія смерті – насильницька.

У документі зазначено, що на тілі військовослужбовця виявлені численні синці та садна.

Тристороння контактна група змінила повідомлення про те, що трапилося, на своїй сторінці в Фейсбуці. Раніше в тексті було зазначено, що військовослужбовець “14 грудня цього року, перебуваючи у стані сп’яніння, скоїв самовільний перехід на сторону противника (без зброї), і помер від алкогольної або наркотичної інтоксикації”. Тепер ця інформація відсутня, і сказано тільки, що він потрапив на непідконтрольну територію “за невстановлених обставин”.

Нагадаємо, вранці 14 грудня під час перевірки особового складу в одному з підрозділів військової частини було виявлено відсутність одного з військовослужбовців. На телефонні дзвінки він не відповідав, тож було організовано розшукові заходи, які не дали результату. Зброя військового залишилася на місці, конфліктів із товаришами по службі він не мав.

17 грудня на КПВВ «Щастя» в рамках гуманітарного проєкту ЗСУ «Евакуація-200» за допомогою групи транспортування та пошуку тіл загиблих військовослужбовців відбулося повернення з тимчасово окупованої території України тіла загиблого військовослужбовця Збройних Сил України. Під час передачі тіла дотримувався режим «тиші».

На підконтрольній території України в присутності СЦКК ОБСЄ загиблого було опізнано представниками військової частини.