Після масового скупчення вірян у Почаївській лаврі на Великдень та нових випадків коронавірусу в місті, влада Кременецького району повністю блокує Почаїв.

Про це повідомили у Кременецькій райдержадміністрації, – інформує BBC News Україна.

“На позачерговому засіданні районної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій у Кременецькому районі під головуванням першого заступника голови Кременецької райдержадміністрації Вячеслава Онишкевича ухвалили рішення закрити місто Почаїв на в’їзд та виїзд з 10.00 год. 21 квітня 2020 року”, – повідомила пресслужба району.

“Хто не вдома – повертайтеся! Хто в Почаєві у гостях – мусите виїхати до завтрашнього ранку”, – закликав голова РДА В’ячеслав Онишкевич.

Також він розповів, що тепер у Почаїв зможе заїхати лише спецтранспорт, який впливатиме на забезпечення життєдіяльності міста – лише за відповідними перепустками. Зокрема, автомобілі які ввозитимуть продукти і забезпечуватимуть зв’язок.

Транспорт, який буде їхати із зони зараження, – обов’язково дезінфікуватимуть.

“Сьогодні ми завершуємо блокування Почаєва. Є рішення комісії про повне блокування, але воно завершиться остаточно вже у середу зранку”, – розповів голова Кременецької райради Володимир Стефанський.

Станом на 21 квітня на в’їзді та виїзді з міста облаштували блокпости та поклали бетонні блоки. Мешканців Почаєва не випускатимуть, але впускатимуть тих, хто повертається додому. Їх попереджатимуть, що виїхати вони вже не зможуть.

Це перша повна блокада міста в Україні через спалах коронавірусу, адже раніше у подібних випадках місцевих мешканців спокійно випускали та впускали.

За даними місцевої влади, основних причин для блокування міста було три:

  • 13 нових хворих;
  • смерть 43-річної жінки;
  • у зв’язку з великою кількістю контактних осіб – все місто вважається контактним.

За приблизними підрахунками – контактними можуть бути 3-4 тисячі людей з 8 тисяч населення. Загалом у місті 30 хворих.

У Почаївській лаврі і раніше виявляли хворих на COVID-19. Хворобу підтвердили у трьох хористів лаври та диякона, які жили поза її межами. Проте, керівники лаври заперечували хворобу та не давали проводити тестування серед насельників.

Втім, після тижнів заперечень і спростувань ситуація дійшла до краю. Влада району пішла на рішучі заходи і тепер лавра зачиняється, місто блокують, і тепер з нього ніхто не зможе виїхати.