Професійний обов’язок розповідати людям правду – понад усе для Сергія Шаповала, журналіста бюро розслідувань видання «Волинь 24» та 12 Каналу. Нещодавно за підготовку викривального матеріалу про незаконні автозаправні станції на Тернопільщині він разом з оператором Романом Харченком зазнав нападу.

Ази опанував самотужки. Як показав час – успішно. У 2010-му – номінувався на конкурс «Журналісти проти катувань» від Української Гельсінської спілки з прав людини за матеріал про катування хлопця в міліції. За чотири роки і сам пережив подібне.із початком війни на Донбасі поїхав робити розслідування. Записався в так зване «ополчення» в Донецьку. Проте, терористи знайшли редакційне посвідчення й кинули за ґрати. Майже три тижні його катували. Однак, зусиллями журналістів його вдалося визволити. Уже через два роки – пішов на фронт захищати свою землю від російських окупантів.

 

Більше року а найгарячіших точках – поблизу Мар’їнки та на Світлодарській дузі. Демобілізувався після контузії.За бойові заслуги нагороджений знаком народної пошани – орденом «За мужність і відвагу».

Після фронту – знову за розслідування. Свою роботу він називає спробою відновити справедливість.Професійних ризиків, каже журналіст, не боїться. Каже, що життя взагалі пов’язане з ризиком, але правда важливіша.