У Тунісі спалахнули масові протести через підвищення податків та інфляцію в країні. Люди, обурені новим податковим законопроектом та відсутністю змін з часу “Другої жасминової революції” революції в 2011 році.
Протестувальники вийшли на вулиці через заклик у соціальних мережах. У Твітері став популярним хештех − чого ми чекаємо. Впродовж тижня все більше людей виходили, щоб долучитися до акції в різних містах країни.

11 січня, протестувальники спалили місцевий штаб правоохоронних органів у прикордонному місті Тала. У зв’язку з такою ситуацією в регіон направили солдатів. Армію задіяли і в низці інших міст. За тижневий період протестів затримали більше шестисот осіб. Урядовці наголошують на важливості нового закону проти якого виступають мітингарі. На думку влади, ці дії допоможуть стабілізувати економічну ситуацію в країні та зменшити державний борг.

Уряд країни вважає, що протести спровоковані кримінальними елементами, а опозиція розпалює народний гнів. Партія “Народний фронт” відкинула звинувачення та закликала до масштабної акції в неділю, чотирнадцятого січня, – сьому річницю “Другої жасминової революції” та повалення режиму президента Бена Алі.