Після виходу в ефір сюжету 12 Каналу про те, що лучани не могли потравити в укриття під церквою «Голгофа» в Луцьку до редакції письмово звернувся пастор церкви Андрій Савич, який повідомив, що черговий у церкві надав нашим журналістам не зовсім коректну інформацію і що ситуація з закритим вночі укриттям насправді інша. На жаль, пан Андрій відмовився прокоментувати це на відео.

Ось що нам розповів пастор церкви:

«Люди вже тривалий період не ходили до нас в укриття, тому ми хотіли його закривати і знімати вивіску. У сюжеті є одна з мешканців будинку, яка саме про це говорить, що не ходить в укриття вже декілька місяців. Звісно, це певною мірою вплинуло на пильність чергових, які не очікували, що люди знову прийдуть.

Тривога розпочалася о 4:03, а жінки прийшли о 5:10. Спочатку вони не могли потрапили на територію церкви, бо водій, який виїжджав зранку, закрив чомусь ворота. Проте люди, які в нас неодноразово були в укритті, знають, як їх відчинити, що, зрештою, і зробила одна з жіночок о 5:21 (є відеодоказ). На випадок, якщо люди не знають цього, поряд із воротами є дзвінок до чергового, якого жінки не помітили.

Центральні двері завжди закриті протягом тижня, бо це вхід у центральну залу, де відбуваються богослужіння, а вхідні двері з двору, де і висять вказівники «Укриття», закриваються на ніч (одна з причин – неадекватні психічно хворі люди, які нещодавно приходили у приміщення церкви з погрозами, що є зафіксовано на камерах, був виклик поліції і відповідна заява в районному управлінні поліції).

При вхідних дверях також є дзвінок, яким жінки не скористалися, ніхто навіть не постукав у двері, а відразу почали знімати відео.

Мобільні номери, вказані на центральних дверях, не відповідали, бо це офісні номери, які працюють в робочі години.

Чергова не почула сповіщення про тривогу та звук сирени, проте вона відчинила двері рівно через 2 хв. після того, як прийшли жінки (є відеодоказ із камери спостереження). Іншими словами, люди потрапили в укриття, де пробули пів години, хоча з назви сюжету складається враження, що цього не відбулося.

Крім того чергова попросила вибачення в них і пояснила ситуацію.

Ми обов’язково зробимо ось що.

  • З черговими нашого приміщення повторно буде проведено інструктаж щодо дій під час повітряної тривоги, особливо вночі. Вдень двері укриття відкриті завжди.
  • Також чергових забезпечимо новим службовим телефоном, на якому буде встановлений додаток, щоб вони могли добре чути сповіщення про повітряні тривоги.
  • Зробимо вивіски з номерами цього телефону і розмістимо їх біля входів у приміщення.
  • Окрім того, біля дзвінків на дверях буде візуальна розмітка, щоб зробити їх помітнішими».