Завідувачка неврологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Ольга Шульга розповіла, що у мисленні і діях чоловіків і жінок є суттєва різниця. І усе це може пояснити наука. 

Про це йшлося у ефірі програми “Актуально” на 12 каналі. 

За словами Ольги Шульги, навіть у вазі головного мозку є різниця – в чоловіків він на 10% важчий. 

“Чоловіки думають сірою речовиною, а жінки – білою. У чоловіків більш розвинена потилична частина мозку і фронтальна кора. Остання відповідає за спонтанну активність”, – пояснила Ольга Шульга. 

А у жінок більше розвинена скронева і тім‘яна частки мозку, а також – лімбічна система, яка відповідає за емоції.

За словами лікарки, різниця у поведінці представників різних статей простежується вже з народження. 

“Візьмемо на прикладі двох дітей, які вчаться. Дівчинка сідає і практично не відходить від цього місця. У хлопчиків більш розвинена структура, яка відповідає за рух. Тому їм важче всидіти на місці. Хлопчик буде бігати, стрибати, але це нормально – так він сприймає інформацію”, – зазначила Ольга Шульга. 

Вона додала, що до вирішення проблем чоловіки і жінки також підходять по-різному. 

“Чоловіки у сфері вирішення якогось питання дотримуються однієї думки, у них залучається одна структура мозку. Грубо кажучи, вони йдуть прямо. У жінок же під час дії залучається декілька структур, тому їм властива різностороння поведінка. Чоловікам простіше бачити проблему і вирішувати її на місці, жінкам – важко активуватися у першу секунду. Зате вони більш витривалі – можуть працювати довше”, – розповіла спікерка.