У комунальному підприємстві «Ласка» запевнили, що не можуть забрати усіх собак з вулиць Луцька, бо не мають на це грошей і є ризик, що на їхнє місце прийдуть нові собаки – більш агресивні і не пристосовані до життя в місті.

Про це стало відомо у середу, 23 грудня, під час сесії Луцької міської ради, – пише Перший.

Депутатка Алла Надточій розповіла, що отримує скарги від лучан на безпритульних собак. Директорка КП «Ласка» Оксана Богданюк натомість пояснила, що підприємство в першу чергу стерилізує безпритульних тварин (щоб контролювати їхню кількість) і вакцинує від сказу, а не утримує їх на своїй території.

«Ресурсу утримувати всіх безпритульних тварин в межах підприємства у нас немає. Але досвід подібних українських підприємств також каже про це. Наприклад, у Львові КП «Лев» із зовсім іншим фінансуванням розрахований на 50 тварин. При цьому жодна тварина не перебуває там постійно. Так само у Вінниці: підприємство розраховане на 60 тварин, жодна не перебуває постійно», – сказала посадовиця.

«Єдиний метод регулювання кількості – це стерилізація і відпуск на місце перебування. Якщо вилучити тварин з вулиць повністю, на їхнє місце прийдуть нові з навколишніх громад. Невакциновані, неадаптовані до проживання в місті, можливо, агресивні. Зграї ж можуть бути, коли в тварини тічка. На такі виклики ми виїжджаємо, забираємо і стерилізуємо самку. Тоді зграї розпадаються», – додала вона.