Намісник Луцького братського Хресто-Воздвиженського монастиря ігумен Никодим Смілий вважає, що чин похорону корисний не лише для душі покійного, а й для усіх присутніх людей, адже він спонукає задуматися над своїм життям і спасінням власної душі. Також намісник стверджує, що смерть людини – певною мірою радісна подія, адже її душа возз’єднується з Богом.

Про це він сказав у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 3 листопада.

«У християнській традиції смерть – це момент, коли душа людини возз’єднується з Богом, зі своїм Творцем. Тобто певною мірою це радісна подія. Звичайно, ми скорбимо і тужимо, що її не буде тут, у земному житті. Але оці сльози – це прояв більше жалю до себе, ніж до покійного. Бо покійному уже не треба турбуватися, страждати, переживати. Він уже в тому стані, коли вищі духовні сили з ним спілкуються. А от ми страждаємо, бо не буде цієї людини, не буде допомоги від неї, підтримки, не буде об’єкта нашого захоплення. Ми плачемо, бо втрачаємо», – пояснює намісник монастиря.

За його словами, весь чин похорону покликаний заспокоїти учасників, нагадавши їм, що смерть – це не кінець усього, а це – зустріч душі померлого з Богом.

«Навіть священники, згідно з уставом одягаються у світлі ризи, що символізує торжественність моменту, адже людина пішла до життя вічного, блаженного. Передзвін, коли вже несуть на цвинтар, – теж святковий. Він торжественно проводжає померлого на зустріч з Богом», – каже Никодим Смілий.

На його думку, піснеспіви у чині похорону корисні і для живих.

«У суєті гонишся, будуєш плани на 30 років вперед, думаєш, що все ще буде добре, і постійно відкладаєш справу спасіння. А тут, на похороні, – почув, задумався, і вже тебе це спонукає переглянути свої стосунки з Богом, з ближніми, постаратися повернутися до того стану, який потрібен для спасіння душі», – розповів священнослужитель.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинський священник пояснив, чому люди бояться смерті. ВІДЕО