Станом на 16 червня на Волині обидві дози вакцини від коронавірусу отримало 6 219 мешканців, або 0,61 %. Медики пояснили, чому така незначна кількість людей пройшла повний курс вакцинації.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 17 червня.

«Напевно, це пов’язано з тим, що спочатку отримували вакцину AstraZeneca, друга доза якої колеться аж через 90 днів. Відповідно ще не настав термін для отримання другої дози. Пізніше отримали CoronaVac. Друга його доза колеться вже через 30 днів. Тут уже буде швидше наростати кількість людей, які отримають другу дозу», – припускає сімейна лікарка КП «Луцький центр первинної медичної допомоги» Руслана Степанюк.

Заступник голови Луцької районної ради, медик Сергій Сівак назвав і інші причини.

«Темпи вакцинації просто ганебні. Давайте будемо дивитися правді в очі. Україна має сьогодні лише 7% населення, яке вакциноване двічі. США має 44% населення… По-перше, ми дуже пізно стали в чергу за імунними препаратами. Ще наклалася ота негативна реакція на AstraZeneca. Ті летальні випадки не сприяли швидкості вакцинації серед українського суспільства. В результаті ми фактично пасемо задніх не тільки в Європі, а й цілому світі», – вважає Сергій Сівак.

На його думку, темпи вакцинації будуть наростати, адже карантинні заходи скасовуються, і люди будуть подорожувати як туристи або з метою працевлаштування, і їм потрібен буде паспорт вакцинації. А для цього, звісно, потрібно буде робити щеплення.