Заводи-виробники у «гарячих» точках, нестача працівників, подорожчання пального. Ось ті фактори, які вплинули на ріст цін на медикаменти.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі 15 березня розповів регіональний керівник мереж аптек «Здорова родина» та «Сальве» Тарас Монець.

«Є постачальники, у яких склади у Києві. Вони зараз активно шукають складські площі на Західній Україні, щоб перевезти свої потужності сюди. І є виробники – «Дарниця», Київський вітамінний завод, Борщагівський фармацевтичний завод, які у Києві. Вони постраждали», – пояснив він.

Зокрема, каже, на цих підприємствах є брак працівників, оскільки багато водіїв пішли або до лав ЗСУ, або до тероборони, а отже, зросла вартість логістики.

«Друге питання – вартість пального, яке подорожчало практично у два рази. Станом на вчора дизель коштував у районі 47 грн, і черги на заправках величезні. Звичайно, це все вплине на вартість лікарських засобів», – зазначив Тарас Монець.

Водночас він наголосив, що аптечна мережа зловживати ціноутворенням не має права, адже може встановлювати довільні націнки лише на 10-15% свого асортимету, причому це специфічні лікарські засоби, які використовуються нечасто. Щодо решти медикаментів, то діє урядове регулювання цін. На препарати ж, які відпускаються за програмою «Достуні ліки», ціни зафіксовані, і аптека не має права від них відхилятися.