У будинку на вулиці Сенаторки Левчанівської 5, у Луцьку, будівельники розбили частину опорної стіни, аби встановити двері.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Начальник відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис прийшов на місце, як тільки помітив роботи. Просив будівельників показати дозвіл на роботи, адже будинок належить до пам’яток архітектури місцевого значення, а тому на ремонти треба мати дозвіл. Йому його не показали.

Тоді Олександр Котис викликав поліцію, бо тільки так вдалось зупинити бригаду. Приїхав і чоловік, який представився адвокатом. Дозволу на роботу, як виявилось, і справді не мали. Але на це правник має пояснення: каже, що його клієнт, який не так давно купив це приміщення, і гадки не мав, що будівля має особливий статус. Також певнить, що про це його мали попередити чиновники.

“Тут повинна бути табличка! Так, як, до прикладу, на Лесі Українки, там буквально через будинок скрізь є таблички”, – каже Сергій Величко.

За його словами, тут хочуть відкрити новий магазин: тому і вибили отвір під нові двері. Втім, Олександр Котис видав припис з вимогою припинити роботи і повернути фасад до свого первісного вигляду.

На це адвокат каже, що є два варіанти розвитку подій:

“Якщо людина, яка наділена владними повноваженнями, зрозуміла, що це є помилкове рішення, вона може своє власне рішення скасувати. У іншому випадку я буду змушений доводити свою правоту у суді”, – каже він.

На виконання припису власник має сім днів. Якщо його не виконають – міськвідділ охорони культурної спадщини звертатиметься вже до обласного управління до допомогою. Олександр Котис певнить, що будівля справді має особливе значення.

“Над вікном є частина різьблення дуже цікава з мистецької точки зору. Якщо ви пройдетесь по Луцьку, ви таких більше не знайдете. З архітектурної та історичної точки зору будинок дуже цінний, і треба дуже уважно до нього підходити”, – пояснює чиновник.

Більше – у сюжеті.