На фестивалі «Олицька переберія», який відбудеться у замку Радзивіллів 28 червня 2021 року, містечко Олику хочуть презентувати як гостинне туристичне місце з багатою історією та перспективним майбутнім. Для гостей готують виступи гуртів, майстер-класи, екскурсії, ярмарок, художній пленер, лицарські бої тощо.

Про це йшлося у програмі «Ранок LIVE» 24 червня на 12 каналі.

Голова Олицької громади Олександр Прендецький розповів, що цим фестивалем хочуть привернути увагу до замку, аби у перспективі він потрапив до переліку об’єктів, які відремонтують у рамках проєкту «Велика реставрація».

Щодо самої назви фестивалю, то, за словами голови громади, «переберія» – це повернення в історію з метою показати минуле і сучасне, поєднати їх.

На фестивалі працюватимуть центральна (на території замку) і дитяча (перед замком) сцени. Відкриття заплановане на 14-ту годину, перед яким відбудеться «Парад епох».

«У нас запрошені гості із Бережан, які привезуть костюми епохи Середньовіччя. Залучений духовий оркестр Луцького прикордонного загону. Під час «Параду епох» буде поєднання середньовіччя і сучасності», – каже голова громади.

На фестивалі виступлять, такі гурти, як інструментальне тріо Art-Haos, кавер-група Get Lucky, Kozak System, місцеві виконавці.

До організації фестивалю долучилися Волинський краєзнавчий музей, Волинська обласна бібліотека для юнацтва, тож для гостей проводитимуть екскурсії, читатимуть лекторії.
Клуб середньовічного бою «Айна Бера» проведе лицарський турнір.

Як розповіла проректорка Волинського національного університету, який теж долучився до організації, Наталія Благовірна, у виші розробили буклет з інформацією про Олику та замок Радзивіллів, який під час дійства роздаватимуть безкоштовно.