Без відрядних – і без гастролей. На новорічно-різдвяні свята Волинський хор не співав ні для  Рівненської області, ні для Львівської. І хоч квитки вже встигли розкупити, артисти змушені були скасували концерти.

Гастролей цьогоріч хор не матиме. Причина, здається, банальна – фінансова.

Керівник хору каже: Кабмін збільшив добові витрати для відряджень аж у п’ять разів – із 60-ти до 300 гривень. Нині у хорі працює понад 60 артистів, перед гастролями кожен має отримати 300 гривень відрядних. Це лише за добу.

Наприклад, зі Львова ми не повернемося за одну добу. Треба відрядження на дві доби, а це 36 тисяч тільки на виплати працівникам, а ще ж витрати на транспорт”, – пояснює художній керівник та головний диригент хору Олександр Стадник.

Днями артисти повернулися із фестивалю, який прогудів в Івано-Франківську. Ці гастролі, каже Олександр Стадник, одні з тих, які не довелося скасовували через брак грошей. Бо і відрядні, і виплати на бензин, і проживання, і харчування артистів взяли на себе організатори фестивалю. А ось ще минулоріч заплановані концерти у Млинові та Червонограді – таки довелося скасувати.

За словами Олександра Стадника, керівництво філармонії розуміє, що 60 гривень на добу – це надто смішна і навіть принизлива для артиста сума відрядних.  Та нині волинських хор не отримує навіть того – бо нема гастролей.\

Треба сказати, що грошове питання у Волинському хорі постало гостро не лише після збільшення відрядних. Бо артисти знаного у всій Європі колективу отримують трохи більше прибиральниць – 7-8 тисяч. Зазначимо, що Волинський хор існує як за гроші, зароблені на концертах, так і за рахунок дотації із обласного бюджету. В облраді пояснюють: збільшити дотацію на діяльність хору – нині неможливо. Мовляв, цьогоріч на обласний бюджет впало і так багато додаткових витрат: утримання лікарень, закладів профтехосвіти, зарплати медикам.

Керівники закладів культури, в тому числі і філармонії, повинні думати про те, яким чином збільшувати кошти ті, які вони можуть заробити”, – каже голова бюджетної комісії Волинської ОДА Михайло Імберовський.

Та як заробити, каже художній керівник Волинського хору, якщо щоб виїхати на гастролі за межі області – потрібні ті самі 300 гривень відрядних. Якщо ж гастролювати у селах Волині – надто не заробиш, бо квиток за 500, та й навіть за 200 гривень у селі ніхто не купить.