Як відомо, коронавірус може дати багато ускладнень. І ці ускладнення різні у кожного пацієнта. Проте безпомилковою ознакою того, що у вас COVID-19, є втрата чутливості смакових та нюхових рецепторів. І якщо одні хворі не відчувають запахи кілька днів, то інші – кілька місяців. І в останніх це викликає неабияке занепокоєння.

Сімейна лікарка з Волині Людмила Левчук пояснила, чому під час коронавірусу зникають нюх та смакує, – пише ІА Конкурент.

“При вірусних інфекціях спостерігається сухість слизових оболонок і втрачається чутливість рецепторів – і смаку, і нюху. І другий момент: у зв’язку з тим, що йде притуплення смакових рецепторів на периферії, ділянка мозку, яка відповідає за смак і нюх, теж реагує. Вірус проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Це не тільки зовнішня проблема, коли страждають периферичні рецептори, а й страждає центр, який відповідає за смак і нюх. Тому це така подвійна причина того, що відбувається. Ось такий вірус”, – каже лікарка.

За її словами, на її практиці найдовше пацієнти втрачали чутливість рецепторів до 8 тижнів. Далі вони відновлювалися поступово.

“Вірус новий. Але наразі у мене не було такого, щоб нюх не відновився, хоча пацієнтів було дуже багато. Я спостерігала за ними – у всіх відновився”, – зауважила Людмила Левчук.

Вона також прокоментувала смакові та нюхові галюцинації, які іноді виникають  при коронавірусі.

“Була одна пацієнтка, яку переслідували короткотривалі неприємні запахи. Нюхові галюцинації – це коли ви відчули, скажімо, запах диму, але його насправді немає. Це означає, що у вас з’явилася нюхова галюцинація, бо ви не можете знайти реального підтвердження тому, що відчуваєте. Так само можуть бути смакові галюцинації, коли ви відчуваєте інший або спотворений смак. Такі галюцинації з’являються не просто так. У зв’язку з подразненням у центрах кори головного мозку можуть з’являтися ті відчуття та смаки, які ви колись відчували. Тепер вони повторюються при захворюванні на коронавірус”, – пояснила лікарка.