Великий сільський став. Та от ловити рибу місцевим тут не можна. Вже останні декілька років жителі Заборолі, що під Луцьком, нарікають на орендаря водойми. Мовляв, усіх рибалок він виганяє.

Нарікають селяни і на стан водойми. Мовляв, за останні роки береги ставка позаросли очеретом, а орендар його не викошує.

Орендувати цей ставок, включно із трьома іншими, підприємець Сергій Балабуха почав у 2007-му. Тоді ж і змінив призначення водойми.

Тобто, орендар має право не давати людям ловити тут рибу. Це він, власне, й робить.

Заяви рибоохоронного патруля підтверджує і юрист. Каже: принцип, що громада має право на вилов риби, працює лише тоді, коли за документами водойма загального користування. Якщо ж цільове призначення інше – правило не працює.

Нині в Заборолівській сільраді лише розводять руками. Договір підписували їх попередники. На 49 років!!! У 2017 сільрада намагалась вирішити проблему. Звернулись у прокуратуру з вимогою, щоб орендар підписав додаткову угоду.

Поки що затвердили лише один з пунктів: про підвищення оренди. Тож нині за рік орендар платить 57 тисяч гривень, тобто, трохи менше 5-ти тисяч в місяць. А от щодо інших вимог сільради, поки результатів немає. Єдиний вихід: говорити з підприємцем і шукати компроміс. Але досі на це орендар не йде.

Громада ж готова домовлятись і навіть допомогти облагородити став. Звісно, з умовою, що любительське рибальство – дозволять.

А поки ж місцевим рибалкам залишається хіба що ходити на сусідні ставки за два км від Заборолі.