Опадає листя, стає холодніше і сонце припікає вже не так. Осінь – переломна пора для багатьох людей. Адже саме час, коли потрібно перелаштуватися на новий період. Часто це трапляється після того як у людей закінчуються відпустки й подорожі, а розпочинається навчання чи робота. Або одне й друге водночас.

Контрастні зміни можуть спричиняти і депресію. Серед основних її причин, експерти виокремлюють, – три.

Це: скорочення світлового дня, зменшення в організмі гормону серотоніну, який відповідає за радість, щастя й інші приємні відчуття, зміна пори року, фізіологічна перебудова організму, тип характеру.

Особливо вразливі при зміні пори року меланхоліки. Тому вони найбільш схильні до стану осінньої депресії. Психологиня Катерина Магнета вважає, що депресія – це вияв того, що відбувається у нас всередині.

Тобто, те у що ми віримо і відбувається з нами. На думку психологині, людина сама може і має керувати своїм станом.

Поки на вулиці ще плюсова температура – люди налаштовані на позитивну осінь.

Все ж таки, якщо восени вам властивий депресивний стан, із ним не завжди варто боротись. У цей період добре обдумувати важливі проблеми і, головне, вирішувати їх. Проте, якщо сум переріс у справжню депресію, – варто самим собі піднімати настрій: ловити сонячні промені, радувати себе смаколиками, та й загалом добре харчуватись, займатись спортом, більше спілкуватись з друзями.